Отримання у власність земельної ділянки с/г призначення

Как получить в собственность/аренду земельный участок. Как реализовать свое право на получение в собственность/аренду земельного участка. Какие документы, куда подавать. Полномочия органов власти в земельных отношениях (получение в собственность/аренда)

Сообщение 15 июл 2015, 12:12

Отримання у власність земельної ділянки с/г призначення

Доброго дня!
Підскажіть як отримати земельну ділянку сільськогосподарського призначення у власність.
Хочу реалізувати своє право на землю, згідно Земельного Кодексу України хочу отримати у власність земельну діллянку площею 2 га для ОСГ (ведення особистого селянського господарства).
Які документи для цього мені потрібна? Куди подавати їх?
Дякую, чекатиму відповіді небайдужих людей.

Сообщение 15 июл 2015, 23:04

Re: Отримання у власність земельної ділянки с/г призначення

Ну почнемо з загальної частини.
В Земельному Кодексі чітко прописано хто і в якій кількості має право на отримання безоплатної ділянки у власність:

Стаття 121. Норми безоплатної передачі земельних ділянок громадянам

1. Громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності в таких розмірах:

а) для ведення фермерського господарства - в розмірі земельної частки (паю), визначеної для членів сільськогосподарських підприємств, розташованих на території сільської, селищної, міської ради, де знаходиться фермерське господарство. Якщо на території сільської, селищної, міської ради розташовано декілька сільськогосподарських підприємств, розмір земельної частки (паю) визначається як середній по цих підприємствах. У разі відсутності сільськогосподарських підприємств на території відповідної ради розмір земельної частки (паю) визначається як середній по району;

б) для ведення особистого селянського господарства - не більше 2,0 гектара;

в) для ведення садівництва - не більше 0,12 гектара;

г) для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах - не більше 0,25 гектара, в селищах - не більше 0,15 гектара, в містах - не більше 0,10 гектара;

ґ) для індивідуального дачного будівництва - не більше 0,10 гектара;

д) для будівництва індивідуальних гаражів - не більше 0,01 гектара.

В нашому випадку йтиметься про отримання права власності на земельну ділянку для ОСГ (ведення особистого селянського господарства).
Під ОСГ (особисте селянське господарство) землі можуть бути виділені лише із земель сільськогосподарського признаення.

Для того щоб отримати у власність земельну ділянку під ОСГ потрібно, згідно Земельного Кодексу ст.118 п.6:
Подати до Держгеокадастру :

1. Клопотання в якому зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри
2. Графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача
3. Ксерокопії паспорта та інд.номера

Інші документи вимагати забороняється і їх вимагання має розцінюватись як корупція з боку органів влади.

Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

Сообщение 15 июл 2015, 23:09

Популярною причиною для відмови у надані дозволу на розроблення проекту землеустрою - непогодження графічних матеріалів із органом місцевого самоврядування(сільрадою...)
Стосовно цього детально описано на Zem.ua:

Чи має права місцева рада встановити своїм рішенням форму графічних матеріалів, які зобов’язаний подати громадянин разом із клопотанням про безоплатну передачу йому земельної ділянки

Частиною шостою статті 118 Земельного кодексу України передбачено, що до клопотання про безоплатну передачу земельної ділянки у власність громадянин додає графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки.

Форма таких матеріалів ані Земельним кодексом України, ані іншими нормативно-правовими актами не визначена, як не встановлено ними і повноважень жодного органу виконавчої влади, органу місцевого самоврядування щодо встановлення ним такої форми. Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Враховуючи наведене, форма графічних матеріалів, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, які мають додаватись громадянином до клопотання про безоплатну передачу йому земельної ділянки, може визначатись вказаним громадянином на власний розсуд.

Сообщение 17 июл 2015, 12:55

То що кожен може отримати ділянку до 2га під ОСГ?
Я знаю всім відмовляють. Там що так все просто, якщо є земельна ділянянка сільськогосподарського призначення і вільна, то я можу отримати її у власність?
Які є підподні камені при оформені земельної ділянки у власність?
Які причина для відмови в надані мені діллянки під ОСГ?

Сообщение 08 авг 2015, 13:42

Гость писал(а):То що кожен може отримати ділянку до 2га під ОСГ?
Я знаю всім відмовляють. Там що так все просто, якщо є земельна ділянянка сільськогосподарського призначення і вільна, то я можу отримати її у власність?
Які є підподні камені при оформені земельної ділянки у власність?
Які причина для відмови в надані мені діллянки під ОСГ?

Кожен має право !
Підводний камінь лише один - корупція!
І всі не з того починають... Йдуть домовлятись з кимось, замість того, щоб просто подати перелік документів що передбачений Земельним Кодексом України і довести справу докінця!
Подавайте документи і чекайти відповідь, далі відстоюйти свої права. Всі козері у вас в руках.
Думаю коли дійде до кримінальної справи, або принаймі адмінки за незаконну відмову, ніхто незахоче продожувати вам відмовляти!
Успіхів!

Не така вже страшна корупція в Україні, страшніше те, що всі звикли до неї і навіть не намагаються йти іншими шляхами!

Сообщение 08 янв 2016, 16:09

і так, поділюсь трішки власним досвідом:

Подав я документи на отримання у власність земельної ділянки 2га для ОСГ, відповідно до 118ст Земельного Кодексу до Держгеокадастру.
що подав:

- Клопотання в якому прошу надати мені під ОСГ ділянку орієнтовною площею 2га в такому-то р-ні такої-то обл.
- Графічний матеріал з нанесеними контурами бажаної ділянки (просте викопіювання з публічної кадастрової карти і в фотошопі намалював контур)
- Копії відповідних сторінок паспорту і коду
- все
Подав через дозвільний офіс
Що сталось:)
1. Дозвільний офіс довго відмовлявся приймати документи бо хтось їм сказав що графічний матеріал має погоджуватись відповідним сільським головою. Після розмови з начальником дозвільного він не зміг знайти де це написано і прийняв документи.
2. Звичайно Держгеокадастр мені відмовив, аргументував це тим, що бажана земельна ділянка не відноситься до земель сільськогосподарського призначення а відноситься до земель "незрозумілого призначення..."
3. Далі було багато запитів, і врешті недавно, після того як я попросив вказати яке цільове призначення бажаної зем.ділянки відповідно до Земельного Кодексу, перелічивши всі можливі варіанти, мені всеж відписали що то землі сільськогосподарського призначення, але вони вважають що то помилково їх туди віднесли... щось таке
4. Наразі готую документи до суду, будуть новини, відпишу

Вернуться в Получение в собственность/аренду земельных участков