Нужно ли нам разрешение на спецводопользование?


спецводопользование, разрешения на спецводопользование и все что с этим связано

Аватара пользователя

Сообщения: 5

Зарегистрирован: 19 янв 2012, 19:25

Сообщение 26 янв 2012, 16:41

Нужно ли нам разрешение на спецводопользование?

Мы небольшое предприятие, питьевая воду нам предоставляет водоканал, также у нас есть колодец для хозяйственых нужд. Нужно ли нам получать разрешение на спецводопользование?
В чем вообще суть этого разрешения?
Кому необходимо его получать?
Кто выдает его выдает?
На какой срок оно выдается?

Сообщение 21 фев 2012, 15:47

Re: Нужно ли нам разрешение на спецводопользование?

Так, якщо ви використовуєте воду для своїх потреб з кринички, то вам слід отримувати дозвіл на спецводокористування.
Усі первинні водокористувачі (які здійснюють самостійний забір води технічними пристроями з поверхневих чи підземних водойм), орендарі ставків, що мають намір спустити водойму, а також усі підприємства, у яких відсутній договір на приймання стоків зобов'язані отримувати дозвіл на сецводокористування. В зазначеному дозволі зазначаються ліміти забору та скиду води.
Згідно ст.49 Водного Кодексу України та п.3 «Порядку погодження та видачі дозволів на спеціальне водокористування», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 321 від 13.03.2002 р. видача дозволів на спеціальне водокористування здійснюється за клопотанням водокористувача з обґрунтуванням потреби у воді, погодженим з державними органами водного господарства, - в разі використання поверхневих вод, державними органами геології – в разі використання підземних вод та державними органами охорони здоров’я – в разі використання водних об’єктів, віднесених до категорії лікувальних.
Згідно п.4 «Порядку погодження та видачі дозволів на спеціальне водокористування» дозволи видаються в місячний термін з дня подання, в установленому порядку, клопотання.
Згідно ст.49 Водного Кодексу України та п.5 «Порядку погодження та видачі дозволів на спеціальне водокористування» у дозволі на спеціальне водокористування встановлюються ліміт забору води, ліміт використання води та ліміт скидання забруднюючих речовин.
Згідно ст.. 70 Водного Кодексу України скидання стічних вод у водні об’єкти допускається лише за умови наявності нормативів гранично допустимих концентрацій та встановлених нормативів гранично допустимого скидання забруднюючих речовин.
Аватара пользователя

Сообщения: 5

Зарегистрирован: 19 янв 2012, 19:25

Сообщение 21 фев 2012, 16:58

Re: Нужно ли нам разрешение на спецводопользование?

Усі первинні водокористувачі (які здійснюють самостійний забір води технічними пристроями з поверхневих чи підземних водойм)...

А якщо ми відром з криниці воду беремо? То що це теж механічний пристрій і нам потрібно дозвіл отримувати?
Щось я нічого не розумію...

Сообщение 21 фев 2012, 19:21

Re: Нужно ли нам разрешение на спецводопользование?

Усі первинні водокористувачі (які здійснюють самостійний забір води технічними пристроями з поверхневих чи підземних водойм)...

Ключовою фразою тут є "технічними пристроями".

Техніка (від грец. techne — мистецтво, майстерність) — сукупність засобів, створених людством для
обслуговування своїх потреб виробничого і невиробничого характеру.

У вужчому сенсі під технікою маються на увазі машини, механізми, прилади, пристрої, знаряддя тієї чи іншої галузі.

Основне призначення техніки — звільнення людини від виконання фізично важкої або рутинної (
одноманітної) роботи з метою підвищення ефективності і продуктивності праці, раціональнішого використання
природних ресурсів, а також зниження ймовірності помилки людини при виконанні складних операцій.
Вікіпедія - http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A2%D0% ... 0%BA%D0%B0

Тому відро навряд є технічним пристроєм.

А от відро, що кріпиться до мотузки інший кінець якої намотується на ворот при обертанні ручки дуже схоже на технічний пристрій.
Изображение

Строки спеціального водокористування встановлюються органами, які видали дозвіл на спеціальне водокористування.
Спеціальне водокористування може бути короткостроковим (до трьох років) або довгостроковим (від трьох до двадцяти п'яти років).
У разі необхідності строк спеціального водокористування може бути продовжено на період, що не перевищує відповідно короткострокового або довгострокового водокористування.
Продовження строків спеціального водокористування за клопотанням заінтересованих водокористувачів здійснюється державними органами, що видали дозвіл на спеціальне водокористування.

Водний Кодекс України - http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/213 ... 4177375422
ТОВ "Пласт" http://plast.vn.ua/ (геологія, екологія, геодезія)
Аватара пользователя

Сообщения: 6

Зарегистрирован: 07 авг 2013, 22:04

Сообщение 27 авг 2013, 21:42

Re: Нужно ли нам разрешение на спецводопользование?

А более сложный вопрос:
бывший оборонный НИИ имеет два способа обеспечения питьевой водой - из скважины и из водоканала. Сброс в городскую канализацию.
В НИИ никакого производства нет, царит запустение и пытаются сдавать в аренду площади. Забор до 300 кубометров в сутки. С геологами согласовано. Но теперь гор. администрация строчит отказы на разрешение и предписывает получить еще и на недропользование разрешение. Как выкрутиться по 23 ст Кодекса о недрах? Как быт если заедет арендатор? передача ему воды усложнит ситуацию с разрешением? и ладно если офис заедет - у них только хозбытовые нужды, а ресторан или сауна? про производство вообще молчу, там от недр тогда не открутишься

Сообщение 02 сен 2013, 14:34

Re: Нужно ли нам разрешение на спецводопользование?

1) Для выдачи разрешения на спецводопользование запрещено требовать разрешение на пользование недрами. Так, как перечень необходимых документов предусмотрен постановлением Кабинета Министров Украины, в котором такой документ не указан. А согласно Закона Украины "О разрешительной системе..." запрещено требовать для выдачи разрешительных документов от субъектов хозяйствования документы, не предусмотренные соответствующим постановлением Кабмина. (Кроме того, в перечне документов для получения разрешения на пользование недрами для добычи или разведки воды прямо указано на необходимость предоставить действующее разрешение на спецводопользование). Так, что поочередность получения разрешений сама по себе напрашивается.
2)Статья 23 Кодекса о недрах кроме 300 кубов предусматривает и другие ограничения - тому, кто собирается под ее прикрытием добывать воду нужно иметь действующий и оформленный на себя (никакие арендодатели не проходят) договор аренды земли на которой расположена скважина или акт о праве собственности на такую землю.
3) Госгеонедра конечно дали комментарии относительно того, что под продуктивностью водозабора следует понимать количество добытой из скважин воды. но это всего лишь комментарии, особой юридической силы они не имеют. По нашему мнению под продуктивностью водозабора следует понимать суммарный дебит всех скважин, эксплуатируемых недропользователем. Ведь в кодексе идет речь о продуктивности водозабора, а не о размере водоотбора. Из чего следует, что если имеется скважина дебит которой согласно паспорта более 12,5м3/час, то продуктивность водозабора уже более 300 кубов в сутки.
4)С арендаторами тоже не просто, если прятаться за 23 статью, то поставлять воду третьим лицам никак нельзя. Разве, что оформится исключительно в виде торгово-офисного центра, тогда можна пробовать доказать, что предоставление услуг оренды помещений со всеми удобствами и есть собственно хоздеятельностью предприятия. Но лучше бы орендаторам поставлять воду от водоканала.
ТОВ "Пласт" http://plast.vn.ua/ (геологія, екологія, геодезія)

Сообщение 08 окт 2013, 11:04

Re: Нужно ли нам разрешение на спецводопользование?

Чи потрібно ставити лічильник на воду, якщо вода використовується лише для питних потреб (кількість працівників 3 чоловіки)?Дякую.Буду чекати відповідь.

Сообщение 05 мар 2014, 12:54

Re: Нужно ли нам разрешение на спецводопользование?

Підскажіть будь-ласка як розрахувати витрату води на промивку свердловин після ремонту та у разі бактеріального забруднення?

Сообщение 16 мар 2014, 15:18

Re: Нужно ли нам разрешение на спецводопользование?

Можно ли на территории предприятия выкопать колодец для полива растений?

Сообщение 22 мар 2014, 21:01

Re: Нужно ли нам разрешение на спецводопользование?

Можна )) хто забороняє? що саме Вас цікавить? чи потрібно буде отримувати на нього дозвіл на спецводокористування ?
След.

Вернуться в Вода

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Русская поддержка phpBB